برگزاری طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در سطح 10 کانون محوری استان چهارمحال و بختیاری
برگزاري طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در سطح 10 کانون محوري استان چهارمحال و بختياري

برگزاری طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در سطح 10 کانون محوری استان چهارمحال و بختیاری

مظاهري از برگزاري طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در سطح 10 کانون محوري در چهارمحال و بختياري خبر داد و گفت: اين طرح با هدف تقويت و اعتلاي اوقات فراغت اعضاي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد اين استان برگزار مي‌شود.
شناسه خبر : 28682 تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۵:۳۴

«محمدرضا مظاهری» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، گفت: طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در 10 کانون فرهنگی هنری محوری استان چهارمحال و بختیاری با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار می شود.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در کشور 152 کانون و در استان چهارمحال و بختیاری 10 کانون محوری استان مجری این طرح هستند، افزود: کانون های فرهنگی هنری هنری انصارالمهدی از مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) گوجان از شهرستان فارسان، کانون فرهنگی هنری امام علی (ع) از مسجد امام علی(ع)گندمان، شهرستان بروجن، کانون فرهنگی هنری ضحی از مسجد امام حسن مجتبی (ع)  بروجن، کانون فرهنگی هنری حضرت فاطمه الزهرا(س)مسجد جامع وردنجان از شهرستان بن و کانون فرهنگی هنری  سالار شهیدان از مسجد امام سجاد(ع) شهرکرد از جمله کانون های فرهنگی هنری محوری برگزارکننده طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» هستند.


    
وی افزود: کانون فرهنگی هنری آفرینش مسجد الرضا (ع) گندمان شهرستان بروجن، کانون فرهنگی هنری حضرت رسول ا... (ص)، مسجد حضرت رسول ا... (ص)هفشجان از شهرستان شهرکرد، کانون فرهنگی هنری حضرت حجت ابن الحسن(عج)) هفشجان از شهرستان شهرکرد، کانون فرهنگی هنری خاتم نبی (ص) از مسجد النبی شهرستان بن و کانون فرهنگی هنری بینات از مسجد امام رضا (ع) روستای معموره از شهرستان بروجن، دیگر کانون های فرهنگی هنری محوری مجری طرح تعیین شده اند.

 

مظاهری با بیان اینکه، طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در سال جاری با رويکرد شبکه سازي و جريان سازي، استفاده از ظرفيت هاي مردمي و فعالان اجتماعي محله، غني‌سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با محوريت امام جماعت مساجد و با همکاري آموزش و پرورش برگزار خواهدشد، افزود: این طرح فرهنگی از دهم تیرماه سال جاری آغاز و تا پایان شهریور ماه نیز به میزبانی کانون های فرهنگی هنری مساجد  به صورت غیرحضوری و مجازی اجرا می گردد.

 

وی با تصریح بر اینکه هدف از برگزاری طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و نیز پیوند بین مسجد و مدرسه است، افزود: این طرح از پنجم تیرماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه1400 ادامه خواهد داشت.


 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: علاقمندان می‌توانند با ورود به سامانه بچه‌های مسجد به نشانی bachehayemasjed.ir در این طرح ثبت‌نام کنند و گفت: سامانه این طرح در سامانه شاد نیز معرفی شده است و دانش‌آموزان در هر بخشی که علاقه‌مند باشند می‌توانند ثبت‌نام کنند. مسابقات کتابخوانی، جشنواره‌های هنری، فیلم کوتاه و کلاس‌های آموزشی متعدد از جمله بخش‌های مختلف این طرح است.